AKTUALIZÁCIA NIEKTORÝCH ŽIADANIEK

V ponuke dostupných vyšetrení sme zrealizovali niekoľko zmien, ktoré sú platné od 1. 8. 2018. Na žiadankách sme vykonali zmeny v súvislosti so zavedením nových vyšetrení, prípadne súvisiace so zmenou metodiky. Hlavné zmeny, ktoré sú spoločné pre všetky aktualizované žiadanky, spočívajú v troch úpravách.

1. Odstránili sme pole Zastupovaný lekár.

2. Doplnili sme voliteľné pole Nepovoliť sprístupnenie výsledku v EZKO. Štandardne budú výsledky laboratórnych vyšetrení nahrané do NZIS. Ak lekár požaduje, aby neboli okamžite sprístupnené k nahliadnutiu pacientovi cez Elektronickú zdravotnú kartu občana, vyznačí tento fakt prostredníctvom doplneného poľa (štandardne sa predpokladá, že nezávisle od vôle indikujúceho lekára sa tak stane po 10 kalendárnych dňoch).

3. V závere každej žiadanky sme pridali text súvisiaci s ochranou osobných údajov (GDPR) a miesto na podpis pacienta.

Vo vybraných žiadankách sme vykonali tieto zmeny.

Žiadanka KLINICKÁ BIOCHÉMIA A HEMATOLÓGIA

1. Pridali sme výpočet Inzulínová rezistencia (IR).

2. Pridali sme výpočet Pomer aldosterón-renín (ARR).

3. Do sekcie Potravinová intolerancia sme pridali:

• Protilátky proti sóji IgA, IgG (SOJ),

• Protilátky proti ovalbumínu IgA, IgG (OVL),

• Protilátky proti – α – laktalbumínu IgA, IgG (LAALB),

• Protilátky proti – β – laktoglobulínu IgA, IgG (LAGLO),

• Protilátky proti kazeínu IgA, IgG (KAZ).

4. Do sekcie Autoprotilátky – Antifosfolipidový syndróm sme doplnili tieto vyšetrenia:

• Anexín V – autoprotilátky IgG (ANVG),

• Anexín V – autoprotilátky IgM (ANVM),

• Fosfatidylserín – autoprotilátky IgG (APSG),

• Fosfatidylserín – autoprotilátky IgM (APSM),

• Kyselina fosfatidylová – autoprotilátky IgG (APAG),

• Kyselina fosfatidylová – autoprotilátky IgM (APAM),

• Fosfatidylinozitol – autoprotilátky IgG (APIG),

• Fosfatidylinozitol – autoprotilátky IgM (APIM),

• Fosfatidyletanolamín – autoprotilátky IgG (AFEG),

• Fosfatidyletanolamín – autoprotilátky IgM (AFEM),

• Protrombín – autoprotilátky  (screen) (APTS).

5. Zrušili sme vyšetrenie Stolica na zbytky.

Žiadanka INFEKČNÁ SÉROLÓGIA, DÔKAZ DNA MIKROORGANIZMOV

1. Do sekcie Iné vírusy sme pridali vyšetrenie Anti Morbilli IgM, IgG (MORB).

2. Do sekcie Iné baktérie sme pridali vyšetrenie Anti Legionella pneumophila IgM, IgG (LEG).

3. Do sekcie Fungálne patogény sme pridali vyšetrenie Aspergillus protilátky IgG (ASPG).

4. Do sekcie Antropozoonózy sme pridali vyšetrenie Anti Toxocara canis IgA (TOCAA).

Aktualizované žiadanky v podobe formulárov nájdete na našich web stránkach, v prípade záujmu o vytlačené žiadanky si ich môžete objednať prostredníctvom online formulára na odberový materiál. Veríme, že tieto novinky budú pre vás prínosom. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na čísle 0850 150 000.