actuality image

CENTRALIZÁCIA DNA VYŠETRENÍ

S účinnosťou od 1. 12. 2016 budú vyšetrenia DNA mikrooganizmov (DNA Chlamydia trachomatis, DNA Mycoplasma species a Ureaplasma species, DNA Human papillomavirus, DNA Herpes simplex virus 1 a 2) diagnostikované už iba v Laboratóriu klinickej mikrobiológie v CL – STRED v Likavke pri Ružomberku.

Presmerovaním uvedených vyšetrení už nebude možné naďalej používať odberový materiál, ktorý vám dodávali laboratóriá lekárskej genetiky Unilabs. Genetické vyšetrenia Faktor II Protrombín (mutácia G20210A), Faktor V Leiden (mutácia G1691A) budú od 1. 12. 2016 realizované  v jednom z troch laboratórií lekárskej genetiky Unilabs a treba ich objednávať využitím Žiadanky o vyšetrenie – genetika – rutinné vyšetrenia.

S platnosťou od 1. 12. 2016 viac nebudú v ponuke Žiadanky o vyšetrenie – genetika – dôkaz  DNA mikrooganizmov. Postupne vám budú doručované aktualizované Žiadanky o vyšetrenie – klinická biochémia a hematológia, kde bude odstránená možnosť výberu genetických vyšetrení.

Prosíme vás, aby ste si v záujme kontinuálneho a bezproblémového objednávania spomínaných vyšetrení zabezpečili:

• žiadanky o vyšetrenie:

o infekčná sérológia, dôkaz DNA mikroorganizmov,

o genetika – rutinné vyšetrenia,

• odberový materiál prostredníctvom elektronického formulára na našej webovej stránke www.unilabs.sk/objednanie-odberoveho-materialu, respektíve  prostredníctvom Žiadaniek na odberový materiál (časť Typ odberovej súpravy pre klinickú mikrobiológiu, bakteriológiu, dôkaz DNA mikroorganizmov a TBC/ Urogenitálne patogény).

Podrobnejšie informáci nájdete v priloženom informačnom liste.

Informačný list