actuality image

ROZŠIRUJEME PORTFÓLIO NAŠEJ DIAGNOSTIKY

Vážení kolegovia, milí pacienti,

máme pre vás dobrú správu – rozširujeme portfólio našej diagnostiky. K dispozícii máme presnú diagnostiku protilátok na SARS-CoV-2 z krvi pre pacientov, ktorí už absolvovali očkovanie. Pri tomto vyšetrení sa detegujú špecifické protilátky IgG namierené proti S proteínu vírusu vyvolané práve očkovaním. Takto dokážeme určiť, aká silná bola reakcia pacienta na očkovanie. Skúsenosti potvrdzujú, že skoršiu a vyššiu hladinu protilátok po očkovaní vytvoria tí pacienti bez imunodeficitu, ktorí už v minulosti prekonali ochorenie Covid-19.

Náš pôvodný test protilátok na SARS-CoV-2 v triedach IgM, IgA a IgG ostáva naďalej v ponuke a je určený pre sledovanie imunitnej odpovede pacienta po prekonaní ochorenia. Nie je vhodný na diagnostiku po očkovaní. Testy určené na detekciu protilátok po ochorení detegujú tak protilátky proti N proteínu vírusu, ako aj proti S proteínu vírusu.

V samoplatcovskom režime máme v ponuke vyšetrenie jednak protilátok postvakcinačných, ako aj protilátok po ochorení – oba typy vyšetrení si jednoducho z pohodlia domova môžete objednať prostredníctvom portálu lab.online.

Cez verejné zdravotné poistenie môže svojim pacientom indikovať vyšetrenie protilátok výlučne po prekonaní ochorenia aj lekár, pri dodržaní podmienok zo strany zdravotnej poisťovne pacienta.

Unilabs Slovensko ponúka v rámci diagnostiky aj presné RT-PCR testy na Covid-19, pričom si pacienti môžu zvoliť metódu odberu – výterom, kloktaním alebo zo slín. Aj tieto testy si môžete ako samoplatca objednať prostredníctvom portálu lab.online.