SPOLOČNOSŤ UNILABS SLOVENSKO OTVORILA NAJMODERNEJŠIE LABORATÓRIUM V NEMOCNICI BORY

04. Júl 2023
Article image

Nemocnica Bory v Bratislave je najmodernejšou nemocnicou v strednej Európe. Spoločnosť Unilabs Slovensko tu na ploche vyše 500 m2 otvorila svoje laboratórium, ktoré slúži primárne potrebám nemocnice. Od 1. marca 2023 poskytuje komplexné laboratórne a diagnostické služby, a to v oblasti klinickej biochémie a hematológie, sérológie, mikrobiológie, patológie a genetiky.

Veľkou výhodou je prepojenie na nemocničný systém potrubnej pošty, ktorý zabezpečí, že sa vzorky dostanú do laboratória takmer okamžite. „Vďaka laboratóriu priamo v nemocnici a využívaniu digitálnej platformy sú výsledky dostupné lekárom ihneď po analýze a následnej klinickej validácii. Digitalizácia a prepojenie laboratórnej techniky s platformou, ktorú využívajú lekári, eliminuje ľudský faktor a spoľahlivo tak zabezpečuje bezchybný prenos výsledkov k pacientovi a ku klientom nemocnice,“ hovorí Veronika Dudová, vedúca nového laboratória Unilabs Slovensko na Boroch.


Laboratórium klinickej biochémie a hematológie spolu s laboratóriom patologickej anatómie je vybavené najmodernejšou technikou od dodávateľov Siemens Healthineers, Roche, Mindray, Sysmex, BioG a Biomerieeux. Novinkou bude niekoľko doteraz neponúkaných vyšetrení ako napríklad vyšetrenie liečiv v krvi a rozšírenie toxikologických vyšetrení z krvi a moču.

Náš generálny riaditeľ Stanislav Čársky pri tejto príležitosti zdôraznil, že v roku 2023 je jedným z pilierov nového nastavenia firemnej stratégie a plánov aj modernizácia vybavenia vo všetkých našich laboratóriách. Preto je obzvlášť hrdý na to, že môžeme našim zákazníkom ponúknuť najmodernejšie prevádzky na Slovensku vrátane nového diagnostického laboratória v Nemocnici Bory.

Našou ambíciou je vyšetriť v novom laboratóriu až 200 000 vzoriek ročne, vďaka čomu sa staneme dominantným poskytovateľom laboratórnych služieb v rámci Bratislavy.


Redakcia

invitro image
Tento článok sa nachádza v čísle invitro 02/2023

Náhle úmrtia

Letné číslo prichádza s témou náhlych úmrtí, ktoré môžu nastať aj u (niekedy len zdanlivo) zdravého pacienta. Sú síce nevyspytateľné, ale dá sa im predchádzať? A ak áno, do akej miery? Odpovede…