INVITRO 02/2020

Koronavírus

Obsah druhého a zároveň špeciálneho čísla roka 2020 je venovaný novému koronavírusu SARS-CoV-2. Aj v tomto čísle však nájdete naše tradičné rubriky – rozhovory so zaujímavými ľuďmi, články od odborníkov a veľa noviniek.

V špeciálnom jesennom čísle sa autori pozreli na COVID-19 z rôznych uhlov pohľadu: očami internistu pôsobiaceho „v prvej línii“ v Rakúsku, ale aj z pohľadu ďalších odborníkov. Čínski autori prinášajú zaujímavé poznatky v súvislosti s pátraním po pôvode nového koronavírusu, ale z tejto krajiny pochádzajú aj povšimnutiahodné skúsenosti s transfúziou u pacientov s COVID-19. Prečítate si tiež o nádejnej štúdii ohľadom liečby mitochondriami. O význame proaktívneho testovania porozprával profesor Krčméry. Veľký prehľad jednotlivých druhov testov, ich výhod, nevýhod a vhodnosti použitia vám pomôže sa v nich spoľahlivo zorientovať.

Na odľahčenie aj v aktuálnom špeciálnom čísle nájdete články od našich stálych prispievateľov. O význame tvorby, nielen v čase karantény, sme sa porozprávali s Ivanou Šátekovou, ktorá založila skupinu Coronart pre výtvarníkov stopnutých vo verejných aktivitách. Svoje skúsenosti, ako táto nová krízová situácia zmenila naše životy a rady, ako sa s ňou vysporiadať, vám poodkryje psychologička a odborníčka na komunikáciu Adela Makoviská.

Prajeme vám príjemné čítanie!

zobraziť celý popis PDF

prémiové články

MUDr. Marta Dobáková

2020

16.10.2020

Pandémie sprevádzajú ľudstvo od nepamäti. Masívny rozvoj poľnohospodárstva, stieranie prirodzených bariér medzi ľudským a živočíšnym svetom, cestovanie, relativita hygienických štandardov v …

NAJČÍTANEJŠIE

Kategórie

všetky kategórie